محل تبلیغات شما

اربعین امام حسین علیه السلام

کودک که بودم برنامه عزاداری برای امام حسین علیه السلام برای ما محدود بود به چند روز قبل از تاسوعا و عاشورا تا پایان شب شام غریبان. فردای عاشورا نمادهای عزاداری از اطراف مسجد برداشته می شد و دل ما بچه ها که بزرگترهایمان هیئتی و مسجدی بودند تنگ می شد درست مانند فردای سیزده به در. عزاداری برای ما که در لطافت کودکی بودیم بسیار دلنشین بود و من دلم می خواست که این ایام که دل ها در آن بسیار به هم نزدیک می شود و مردم برای عزاداری امام حسین علیه السلام جمع می شوند بیشتر طول می کشید. به سن نوجوانی که رسیدم و از محدوده محله پای فراتر که گزاشتم متوجه شدم ایام عزاداری سید و سالار شهیدان محدود به چند روز نیست و هیئت هایی هستند که این عزاداری های گرانقدر را در کل ایام محرم و سفر انجام می دهند. اولین این هیئت ها که بنده افتخار خدمت در آن را داشتم در دو ماه محرم و سفر شب های جمعه به عزاداری مشغول بودند و مسجدی که امروز به آنجا می روم هر دو ماه را اقامه عزا می کند. هر چه به جلو رفتیم متوجه شدم که ایام سوگورای و شادی برای اهل بیت علیهما سلام روزهای زیادی را در سال شامل می شود.

بقیه در ادامه مطلب

التحقیق ماللهند من مقولة المقبولة فی العقل او مردولة

مسامرة الاخبار و مسایرة الاخیار

اربعین امام حسین علیه السلام

عزاداری ,ایام ,السلام ,علیه ,حسین ,ها ,علیه السلام ,حسین علیه ,امام حسین ,و سفر ,محرم و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها