محل تبلیغات شما

قرون ابتدای اسلامی بر خلاف ذهنیت بسیاری از مردم کشور ما سالهای بسیار درخشانی از نظر دست آورد های علمی بوده است، این مهم دلایل بسیاری داشته که اگر بخواهیم به اختصار در مورد آن صحبت کنیم یکی از مهمترین آنها دست یکپارچه شدن بسیاری از کشورها در زیر یک حکومت واحد و تابدل فکری و اندیشه دانشمندان این جوامع بوده است که در سابق بر آن امکان دستیابی به همدیگر و منابع یکدیگر را نداشته اند و یا امکان تحصیل عده زیادی از افراد جامعه که در سابق به دلایل چون فقر مالی و یا محدودیت های طبقاتی امکان تحصیل نداشتند ولی با ظهور اسلام و فتح سرزمینشان به دست مسلمین از آنجا که پیامبر مسلمانان حضرت محمد صلوات الله علیه علم آموزی و علم اندوزی را عبادت دانسته بودند تحصیل علم و آموزش آن در ممالک اسلامی رشد فزاینده ای پیدا کرد و علل دیگر. به همین دلایل تعداد زیادی دانشمند جوامع العلوم (در دانش های مختلف که سابق بصورت یکجا تحصیل می شد) در اقصی نقاط ممالک اسلامی رشد یافتند و این بزرگ مردان که هعنوز هم آثارشان مورد مطالعه قرار می گیرد با تلاش فراوان خود خدمت بزرگی به بشریت کردند. یکی از این بزرگ مردان ابوریحان بیرونی بود که در زمینه های مختلفی علم همچون نجوم و طلب دارای آثار بسیاری است، یکی از این آثار این دانشمند بزرگ کتاب التحقیق ماللهند من مقولة المقبولة فی العقل او مردولة» است که در کشور ما به ماللهند معروف است. حال مختصری در مورد ابوریحان و کتاب ماللهند

بقیه در ادامه مطلب

التحقیق ماللهند من مقولة المقبولة فی العقل او مردولة

مسامرة الاخبار و مسایرة الاخیار

اربعین امام حسین علیه السلام

علم ,تحصیل ,های ,بسیاری ,ماللهند ,مورد ,که در ,یکی از ,ماللهند من ,در مورد ,من مقولة

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رفتی اما ...